تبلیغات
هنر تبلیغات و گرافیک - هفت حقیقت در مورد تابلوی مونالیزا

هفت حقیقت در مورد تابلوی مونالیزا

جمعه 1 آبان 1394 ساعت 17 و 42 دقیقه و 48 ثانیه

نویسنده : Zdesigner
مونا لیزا محبوب ترین و بحث برانگیز ترین قطعه هنری جهان است. این تابلو توسط نقاش مشهور ، لئوناردو داوینچی، نقاشی شده است.
 هر موضوعی در مورد این نقاشی، منبعی از بحث در خصوص قرن ها  است. پشت چهره مبهم زن در نقاشی هنوز رمز و راز حل نشده ای وجود دارد.
رمان "دن براون" ، "رمز داوینچی" علاقه دوباره ای در میان مردم برای این نقاشی به ارمغان آورد . پس از این رمان، مردم بسیاری به موزه لوور پاریس رفتند تا کدهای مخفی شرح داده شده در رمان را پیدا کنند.
معروف بودن این نقاشی تنها به دلیل نوشته های رمان نیست، دلایل بسیار زیاد دیگری نیز در معروف بودن آن نقش دارند . نخست اینکه، تابلو مونالیزا به دلیل محبوبیت لئوناردو داوینچی و آثار او در آناتومی بشر، بسیار مشهور است. دوم، این نقاشی برای تکنیک های هنری مورد استفاده معروف است و مهمتر از آن ، معروفیت مونا لیزا به سرقت آن از موزه نیز مربوط می شود.
بسیاری از شما ممکن است در مورد حقایق شناخته شده مونا لیزا شنیده باشید. اما ما در این مطلب به برخی از واقعیت های کمتر شناخته شده و جالب در مورد این نقاشی اسرار آمیز اشاره می کنیم. 
7 حقیقت جالب در مورد مونا لیزا :

1-     نام این نقاشی، مونالیزا(Mona Lisa) ناشی از خطای املایی بوده، نام اصلی نقاشی Monna Lisa بوده است. Monna به ایتالیایی شکل کوتاه مدونا(Madonna) است ، به معنی " بانوی من " .
2-    هویت زن در نقاشی هنوز به صورت یک راز باقی مانده است . برخی معتقدند که تابلو، چهره خود لئوناردو داوینچی در قالب یک زن است.  عموم مردم بر این باورند که این زن، Lisa Gherardini ، 24 ساله و مادر دو پسر است.
3-      نقاشی دارای نقصی است . در سال 1956 ، مردی به نام Ugo Ungaza  سنگی به طرف نقاشی پرتاپ کرده است. این حادثه منجر شد که یک تکه کوچک از رنگ کنار آرنج چپ او آسیب ببیند.
4-     این نقاشی بسیار گران بها تشخیص داده شده به همین دلیل بیمه نشده است .
5-     نکته جالب دیگر در مورد تابلو این است که چهره زن  بدون ابرو است و این موضوع که "موقع ترمیم تابلو توسط کارشناسان، ابروها به طور تصادفی پاک شده اند" ، یک شایعه است. با این حال، برخی از مردم بر این باورند که لئوناردو داوینچی هرگز نقاشی را به پایان نرسانده چرا که او یک کمال گرا بوده است.
6-     این نقاشی در موزه لوور دارای یک اتاق مخصوص به خود است. تابلو از محیط اطراف محافظت می شود و روکشی شیشه ای مقاوم در مقابل آن قرار دارد. اتاق منحصراً برای نقاشی ساخته شده و بیش از هفت میلیون دلار برای موزه هزینه در بر داشته است.
7-    مطالعات نشان داده اند که قبل از نسخه کنونی نقاشی ، سه لایه مختلف رنگ در زیر آن وجود داشته است. تفسیری وجود دارد که دستان این بانو به جای اینکه روی صندلی باشند روی هم در مقابلش قرار گرفته اند.

با وجود  نقص های کشف شده در نقاشی، این اثر هنری رنسانس، در سراسر جهان به عنوان یکی از بزرگترین شاهکارهای تمام زمان ها، مورد احترام بوده است. دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: جمعه 1 آبان 1394 ساعت 17 و 45 دقیقه و 22 ثانیه