تبلیغات
هنر تبلیغات و گرافیک - فراخوان جشنواره پوسترهای "کرمانشاه"

فراخوان جشنواره پوسترهای "کرمانشاه"

شنبه 17 تیر 1391 ساعت 20 و 32 دقیقه و 05 ثانیه

نویسنده : Zdesigner
ارسال شده در: فراخوان مسابقات ،

انجمن طراحان گرافیک کرمانشاه در آستانه ی ششمین سالگرد تاسیس خود، خرسند و مفتخر است که جشن پایداری و تلاش خود را این بار با فراخوانی در گستره ی ملی برپا کند.
مایه مباهات است که از شهر کرمانشاه دیار تاریخی و دیرپای سرزمین عزیزمان ایران، این بار این فراخوان را به بانگ بلند و به نام "کرمانشاه "  اعلام داریم. 
مردمان شریف این دیار در کشاکش یورش ها و شبیخون های بیگانگان و ستمگران و دژخیمان از عهد باستان تاکنون سرفراز بیرون آمده اند و در فرهنگ دیرینه ی ایرانی، کرمانشاه تنها شهر پیکار و پایداری نیست، و در کنار حماسه های گوناگون تاریخی که از آخرین نمونه های آن ایستاده گی گرد دلاور مشروطه یارمحمد خان و تلاش کسانی چون ابوالقاسم لاهوتی در زمان استبداد رضاخانی را می توان مثال زد.، 

کرمانشاه همواره در فرهنگ و هنر و ادب نیز چهره های درخشان و نامداری را به فرهنگ و ادب ایران تقدیم نموده است که از میان آنها می توان در ادبیات به رشید یاسمی ها، خسروی ها(نویسنده اولین رمان معاصر)لاهوتی ها، افغانی ها،  بهزادها، درویشیان ها،.... و در قلمرو هنرهای بصری کسانی چون  میرزا رضا کلهر، استاد هانیبال الخاص ، بهرام کلهرنیاو فرزاد ادیبی را ارزانی ایران زمین داشته است در موسیقی نام شهرام ناظری ، کیهان کلهر، زنده یاد مجتبی میرزاده ، زنده یاد منوچهر طاهر زاده و .... در هنر ایران می درخشد و در عرصه های پزوهش و فرهنگ نامهای پر آوازه ای چون میرجلال الدین کزازی، محمد علی سلطانی برای همگان آشناست. در آیین پهلوانی و جوانمردی نام کرمانشاه همواره برجسته ترین جایگاه را در ایران داشته است.
انجمن طراحان گرافیک به عنوان یکی از نمادهای مدنی فعال شهر کرمانشاه  در سرزمین بلندآوازه   ی ایران در راه ارتقاء وضعیت فرهنگی جامعه ایرانی دست استادان و اهالی فرهنگ و ادب سراسر ایران را به گرمی می فشارد و انتظار دارد با ارسال آثار ارزنده ی خود برپایی این جشنواره را هرچه پرشکوه تر نمایند و برغنا و ژرفای هنری آن بیفزاید.

جشنواره پوستر " کرمانشاه " اولین مسابقه در حیطه هنرهای گرافیکی و در شاخه پوستر است که با موضوع یک شهر و ویژگیهای تاریخی، فرهنگی و قومی آن برگزار می گردد لذا از تمامی طراحان گرافیک ایران دعوت می گردد با ارسال اثار خود از این حرکت فرهنگی که توسط سازمان مردم نهاد " انجمن طراحان گرافیک کرمانشاه " طراحی و برگزار می شود حمایت نمایند.
موضوعات جشنواره :
1.    شهر کرمانشاه ، پیشینه تاریخی و نقش آن در تاریخ معاصر 
2.    چهره های برجسته کرمانشاه و شخصیتهای تاریخی ، فرهنگی  و هنری آن
3.    اقوام کرمانشاه و ویزگیهای آنها ( فرهنگ، آداب و سنن، نقوش و پیشینه تاریخی این اقوام) 
4.    جاذبه های جغرافیایی و طبیعی استان کرمانشاه 
5.    فرهنگ ، هنر، موسیقی و معماری کرمانشاه 
6.    آثار باستانی کرمانشاه 
7.    کرمانشاه و 8 سال جنگ تحمیلی 
8.    کرمانشاه و توسعه 

زمانبندی جشنواره : 
اتمام مهلت ارسال آثار : 25 مرداد ماه 1391
انتخاب اثار : 27 مرداد ماه 
اطلاع رسانی و معرفی آثار منتخب نمایشگاه : 28 مردادماه
افتتاحیه نمایشگاه: 5 شهریور ماه
اختتامیه و معرفی برگزیده گان نهایی : 10 شهریور ماه 

هیات داوران :
1.    نورالدین زرین کلک 2.بهرام کلهر نیا 3. علیرضا مصطفی زاده 
جوائز:
1.    نفر اول مبلغ 15000000 ریال
2.    نفردوم مبلغ 10000000 ریال
3.    نفر سوم مبلغ 5000000 ریال
ضمنا 10 اثر برجسته راه یافته به جشنواره مورد تقدیر قرار خواهند گرفت. 

مقررات شرکت در جشنواره : 

9.    آثار ارسالی می بایست در ابعاد 100* 70 سانتی متر و با کیفیت 300   dpi با فرمت  tiff و به صورت cmyk بر روی لوح فشرده ذخیره شوند.
10.    همراه لوح فشرده می بایست از هر اثر یک پرینت A4  ارسال شود.
11.    نام  و نام خانوادگی ، شماره تماس ،تاریخ و محل تولد و  آدرس دقیق پستی طراح می بایست به صورت یک فایل    word   در لوح فشرده موجود باشد.
12.    هر طراح مجاز به ارسال 3 اثر خواهد بود.
13.    برگزار کننده حق دارد در تبلیغات و انتشارات جشنواره از آثار استفاده نماید.  
14.    آثار می بایست تا پایان روز 25 مرداد 1391 به دبیرخانه رسیده باشد و آثاری که پس از این تاریخ به دبیرخانه برسند بررسی نخواهند شد. 
15.    استفاده طراح از هرگونه اشعار، و متن برای لی آوت پوستر آزاد است به شرط آنکه مغایر اخلاق، عرف و قانون نباشد. 
16.    آثار راه یافته به نمایشگاه در کتاب پوستر کرمانشاه به چاپ خواهد رسید و به طراحانی که آثارشان به نمایشگاه راه یافته یک جلد رایگان اهداء می گردد. 
17.    به منظور آشنایی طراحان داوطلب شرکت در نمایشگاه با کرمانشاه و پیشینه تاریخی و فرهنگی آن مطالبی در سایت انجمن طراحان گرافیک کرمانشاه قرار گرفته است.

نشانی دبیرخانه : کرمانشاه، میدان غدیر،  مجتمع فرهنگی هنری شهید آوینی، طبقه اول. دفتر انجمن طراحان گرافیک کرمانشاه. دبیرخانه جشنواره و نمایشگاه پوستر کرمانشاه.

تلفکس: 7213937-0831-   09186822820 
روابط عمومی : 09188300810
نشانی پایگاه اینترنتی انجمن طراحان گرافیک کرمانشاه :www.kermanshahgraphic.ir    

انجمن طراحان گرافیک کرمانشاه
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه 
شهرداری کرمانشاه
شورای اسلامی شهر کرمانشاه 




دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: فراخوان طراحی پوستر ، کرمانشاه ، گرافیک ، پوستر ،
آخرین ویرایش: دوشنبه 19 تیر 1391 ساعت 15 و 27 دقیقه و 41 ثانیه