تبلیغات
هنر تبلیغات و گرافیک - کم کردن استرس با رنگ ها

کم کردن استرس با رنگ ها

جمعه 28 مرداد 1390 ساعت 23 و 16 دقیقه و 32 ثانیه

نویسنده : Zdesigner
سال‌ها آثار رنگ‌ها بر روی بدن، روحیات و طرز تفكر انسان توسط دانشمندان مورد مطالعه قرار گرفته است. دوست داشتن یك رنگ توسط انسان ناشی از احساسی است كه آن رنگ به خصوص در او ایجاد می‌كندرنگ‌ها می‌توانند تأثیر مثبت یا منفی روی ما داشته باشند. آیا با پوشیدن لباسی با رنگ خاص، یا بودن در یك اتاق با یك رنگ خاص احساس ناراحتی كرده‌اید؟

آیا رنگ یا رنگ‌هایی را می‌شناسید كه باعث ایجاد حسی مطلوب و خوشایند در شما گردند؟ رنگی كه می‌پوشیم یا در محیط اطرافمان انتخاب می‌كنیم، احساس درونی را بیان می‌كند.حال به شما یاد می‌دهیم كه چگونه با استفاده از رنگ ها، استرس را از خودتان دور كنید و یك حس خوشایند و مثبت در خودتان ایجاد كنید.

1- از رنگ صورتی استفاده كنید.
این رنگ، آرامش دهنده است. شما می‌توانید از رنگ صورتی در حمام، اتاق خواب یا سایر قسمت‌های خانه‌تان استفاده كنید. با پوشیدن لباس صورتی یا استفاده از لوازم صورتی رنگ می‌توانید آرامش درونی‌تان را افزایش دهید و میزان توان و انرژی‌تان را متعادل نمایید.

2- اگر احساس غمگینی و دلتنگی می‌كنید از زرد استفاده كنید.
زرد، رنگ فوق العاده ای برای تقویت روحیه شما و دور كردن افسردگی است.

3- برای ایجاد محیطی آرام و داشتن خواب خوبی در شب از رنگ آبی استفاده كنید.
آبی، رنگ مناسبی برای آرامش اعصاب است. این رنگ آرامش خاطر و سر حالی را افزایش می‌دهد. اگر شما دچار بی‌خوابی در شب هستید، سعی كنید از رنگ آبی برای دیوار اتاق یا لوازم موجود در آن استفاده كنید.

رنگ تخت خواب خود را آبی انتخاب كنید و لباس خواب آبی بپوشید. هم چنین پوشیدن لباس آبی رنگ، هنگام سخنرانی در یك جمع مناسب است، زیرا ایجاد ارتباطات خوب را افزایش می‌دهد.

4- از رنگ سبز در محیط زندگی و در جالباسی خود استفاده كنید.
رنگ سبز خیلی آرامش دهنده است. سبز باعث افزایش تعادل و كاهش اضطراب می‌شود. داخل خانه خود را با لوازم سبز رنگ بیارایید، مثل گیاهان آپارتمانی. اگر احساس خشكی و كم آبی دارید، لباس سبز رنگ بپوشید.

5- كمی هم از رنگ بنفش در زندگی خود استفاده كنید.
بنفش نشان دهنده حكمت و دانایی، صلح و دوستی و قوت و توانایی است. برای ایجاد صفای درونی، لباس بنفش بپوشید. برای افزایش صلح و صفای خانه، از رنگ بنفش در آن استفاده كنید.

6- رنگ سفید نشان دهنده تمیزی و پاكیزگی است.
استفاده از رنگ سفید در دكوراسیون داخل خانه باعث ایجاد حس تمیزی، تازگی و فضای باز اتاق می‌شود.

پوشیدن لباس سفید باعث پاكیزگی ذهن و روح می‌شود. مسئله مهم دیگر در رابطه با استفاده از رنگ سفید در داخل خانه این است كه سفید با هر چیزی جور است. رنگ سفید كوچك‌ترین كثیفی و آلودگی را نشان می‌دهد، در نتیجه باعث می‌شود همیشه لباس یا لوازم خود را تمیز نگه داریم و به همین شكل روی احساساست درونی ما اثر دارد، یعنی باعث می شود آلودگی های درون را از بین ببریم. 


دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -